סוכנות הטיולים הטובה ביותר בישראל
טיול יומי לירושליים

חופשה בים המלחטיולים בים המלח – חלק שני

אתר הטבילה של “קאסר אל יהוד”
כיום דרכי הגישה אל מרבית המנזרים איננה אפשרית כמעט בשל נוכחותם של שדות מוקשים, אולם המראה הייחודי וההזוי שלהם מעניק שפע הזדמנויות לחובבי הצילום והציור באשר הם. טיולים לים המלח ב “קאסר אל יהוד” מסתכמים לרוב בגולת הכותרת של המקום המזוהה עם אתר הטבילה, שהיה נתון למתיחת פנים די רצינית לפני מספר שנים על ידי מספר גופים בכללם רשות הטבע והגנים. רוב הסיכויים שתיתקלו בבואכם לאתר הטבילה בקבוצות של צליינים או תיירים שבאו לערוך טבילה במי הירדן.

פרטים שחשוב לקחת בחשבון
מהצד הירדני ניתן להבחין באתר הטבילה, במלוא הדרו הכולל בתוכו כנסייה מרשימה. על אף שלא מדובר באתר גדול במיוחד בכל זאת הוא מציע מראה שובה לב ומרהיב ביופיו. מומלץ לבקר ב “קאסר אל יהוד” במסגרת טיולים לים המלח נרחבים יותר. מעבר לכך מן הראוי לציין שהוא שוכן מעבר לקו הירוק, אולם צהל דואג לאבטחתו. להבדיל מימים עברו, כיום אין צורך להוציא אישור מבעוד מועד להגעה אל האתר. יש לפנות לכיוון צפון בצומת בית הערבה, כביש 90, ולאחר מכן ניתן להגיע לאתר על ידי הוראות השלטים.

גן לאומי קומראן
רצוי לא לפסוח על הביקור בגן הלאומי קומראן במסגרת טיולים לים המלח. בקומראן פעלה כת מסתורית וקטנה, בימי הבית השני, ואנשי הכת החליטו לפרוש הרחק מהבלי היומיום אל מרחבי המדבר העצומים. לפי השערות החוקרים מדובר היה בכת האיסיים אשר הובילה להתלהבות נרגשת בקרב ארכיאולוגים רבים וחוקרי מקרא מרחבי העולם כולו. אחת מהסיבות הבולטות לכך היא מגילות קומראן שנמצאו כארבע מאות מטרים מתחת לפני הים, במערות השוכנות במצוקים האדירים אשר נושקים לאתר.