סוכנות הטיולים הטובה ביותר בישראל
טיול יומי לירושליים

חופשה בים המלחטיולים לים המלח חלק ראשון

טיולים לים המלח
צפון ים המלח מציע למבקרים שפע של אטרקציות ייחודיות וקסומות החל מאתרי טבילה סוריאליסטיים דרך מעיינות קרירים עם מים זכים וכלה בסיפורים מרתקים אודות הכת המסתורית. להלן מידע מפורט לכל מי שמעוניים לחוות בצורה קצת שונה את ים המלח. באזור הצפוני של ים המלח ניתן ליהנות ממגוון סצנות נפלאות וסוריאליסטיות, ניתן מחד להתחבר אליהן ומאידך לסלוד מהן, אולם מה שבטוח הוא שאי אפשר להתעלם מהמרחב הייחודי שמאפיין את האזור הצפוני ואת החוויה המתקבלת דרך טיולים לים המלח.

“קאסר אל יהוד” – מסורות מספרות כי..
צפון ים המלח מעניק הרגשה מיוחדת של בריחה אל תוך חבל ארץ בלתי מוכר וידוע. טיולים לים המלח באזור הצפוני יכולים להתחיל במקום המרוחק, “קאסר אל יהוד” המעורר פליאה רק לנוכח שמו היוצא דופן. במקום המרוחק הזה נקשרו מסורות רבות ומשמעותיות, כך למשל הנצרות מזהה אותו עם אחד האתרים הקדושים ביותר, הנחשב לשלישי בחשיבותו.

ארץ המנזרים
לפי הסיפורים, יוחנן המטביל טבל במקום את ישו במי הירדן ואילו לפי המסורת היהודית, שם בני ישראל חצו את המדבר בדרך לארץ המובטחת לאחר ארבעים שנה של נדודים ברחבי המדבר הצחיח. נהוג לכנות את חבל הארץ הייחודי הזה בשם “ארץ המנזרים”, וזאת משום שלאורך הדורות ובפרט במהלך המאות הרביעית עד השביעית בתקופה הביזנטית, מנזרים רבים הוקמו שם.